21.9 C
Athens
Δευτέρα, 20 Μαΐου, 2024

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Το Ψηφοδέλτιο της Αριστερής Ανατρεπτικής Δημοτικής Κίνησης Καλλιθέας «Μια Πόλη στο Δρόμο»


 

Με 70 υποψήφιες/ους, 44 για το δημοτικό συμβούλιο και 25 για τις δύο από τις τρεις δημοτικές κοινότητες, κατεβαίνει στις δημοτικές εκλογές της 8ης Οκτωβρίου η Αριστερή Ανατρεπτική Δημοτική Κίνηση “Μια Πόλη στο Δρόμο”.
Την Τετάρτη 30 Αυγούστου προχωρήσαμε στην υποβολή του ψηφοδελτίου μας. Με επικεφαλής και αυτή την φορά τον Χρήστο Ιωαννίδη, με 52% εκπροσώπηση γυναικών, με αγωνίστριες και αγωνιστές από το εργατικό κίνημα, το νεολαιΐστικο, το αντιφασιστικό και αντιρατσιστικό κίνημα.
Οργανώνουμε τις αντιστάσεις στις γειτονιές μας
για μια πόλη στο μπόι των ονείρων μας!
Επικεφαλής: Ιωαννίδης Χρήστος, ελαιοχρωματιστής, επί δεκαετίες αγωνιστής της Αριστεράς, του εργατικού και αντιφασιστικού κινήματος, των κινημάτων πόλης στην Καλλιθέα
Υποψήφιες/οι για το δημοτικό συμβούλιο:

1. Αναγνώστου Λεωνίδας, συνταξιούχος ιατρός
2. Αργυράτου Ευγενία, ιδιωτική υπάλληλος
3. Αυθίνος Παντελής, αναλυτής – προγραμαμτιστής Η/Υ, Μέλος ΔΣ Σωματείου Προσωπικού ΗΔΙΚΑ
4. Βαμβακά Πανδώρα, συνταξιούχος καθηγήτρια, ιδρυτικό μέλος Δικτύου Αλληλεγγύης Καλλιθέας
5. Βλαχόπουλος Νικόλαος, γεωλόγος, μέλος Εργατικής Λέσχης Καλλιθέας, πρόεδρος ΔΣ Συνδέσμου Γεωλόγων Μελετητών Ελλάδας
6. Γεωργιάδου Γεωργία (Γωγώ), τραπεζικός υπάλληλος
7. Γεωργόπουλος Κωνσταντίνος, συνταξιούχος μουσικός, Ενωτική Πρωτοβουλία κατά των Πλειστηριασμών
8. Γκεμιτζόγλου Δήμητρα, ιδιωτικός υπάλληλος, δημοτική σύμβουλος
9. Καβαλιεράτος Νικόλαος, ιδιωτικός υπάλληλος
10. Καλαντζή Παναγιώτα (Γιώτα), συνταξιούχος Δήμου Καλλιθέας
11. Καλαντζής Αναστάσιος, πολιτικός μηχανικός, υπάλληλος Δήμου Καλλιθέας, μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Δήμου Καλλιθέας
12. Καλόγηρος Νικόλαος, δάσκαλος, γραμματέας Συλλόγου Εκπαιδευτικών ΠΕ Καλλιθέας – Μοσχάτου
13. Καστρίτσης Ραφαήλ, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος Συντονιστικού Εργατικής Αντίστασης
14. Κατσίφης Νικόλαος, οικοδόμος, μέλος Συνδικάτου Οικοδόμων και Εργατικής Λέσχης Καλλιθέας
15. Κατσουρός Μάριος, υπάλληλος Δήμου Καλλιθέας, πρώην μέλος ΓΣ ΠΟΕ-ΟΤΑ
16. Κώνστας Δημήτριος, ιδιωτικός υπάλληλος
17. Μάντη Θεοδώρα – Άρτεμης, ιδιωτική υπάλληλος
18. Μαχοβίτσκαγια Ευδοκία, άνεργη, μέλος ΚΕΕΡΦΑ
19. Μούκα Γεωργία, δασκάλα, πρόεδρος Συλλόγου Εκπαιδευτικών ΠΕ Καλλιθέας – Μοσχάτου
20. Μουρμούρης Γεώργιος, δημοσιογράφος
21. Μουσαράι Ιλιρίντα, πολιτική επιστημόνισσα, μετανάστρια δεύτερης γενιάς από την Αλβανία
22. Ξεντές Νικόλαος, ηλεκτρολόγος μηχανικός, μέλος Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών, πρώην δημοτικός σύμβουλος
23. Ξύδας Κωνσταντίνος, ιδιωτικός υπάλληλος
24. Παλαιστίδου Ελευθερία (Ρία), δασκάλα, μέλος Εργατικής Λέσχης Καλλιθέας
25. Παναγιωτίδης Αργύριος, ελεύθερος επαγγελματίας, μέλος Εργατικής Λέσχης Καλλιθέας
26. Παπακώστας – Καλαντζής Αλέξανδρος, μακροχρόνια άνεργος
27. Παυλοπούλου Βασιλική, φυσικοθεραπεύτρια, υπάλληλος Δήμου Καλλιθέας
28. Παυλοπούλου Μαρία (Μάρα), ιδιωτική υπάλληλος
29. Πλακιώτη Χρυσούλα (Χρύσα), μηχανικός, μέλος Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών
30. Πολύζος Δήμος, υπάλληλος Δήμου Καλλιθέας
31. Ρήγα Μαρία, ελεύθερη επαγγελματίας, μέλος Εργατικής Λέσχης Καλλιθέας
32. Σαμπάνης Άγγελος, γεωπόνος
33. Σκουτέρη Ελισάβετ – Ειρήνη, ιδιωτική υπάλληλος
34. Σπανόπουλος Άγγελος, τουριστικός συνοδός, μέλος συνδικαλιστικής κίνησης «Καμαριέρα»
35. Σταματόπουλος Κωνσταντίνος, ελεύθερος επαγγελματίας, μέλος Εργατικής Λέσχης Καλλιθέας
36. Στριφτάρας Γεώργιος, ιδιωτικός υπάλληλος
37. Ταβουλάρης Ματθαίος (Μάνθος), εργάτης αποθηκάριος, συνδικαλιστής
38. Τζελέπης Τριαντάφυλλος, συνταξιούχος Δήμου Καλλιθέας
39. Τσίτκανος Δημήτριος, μεταλλεργάτης, μέλος Συνδικάτου Μετάλλου και Εργατικής Λέσχης Καλλιθέας
40. Τσώλης Δημήτριος, προγραμματιστής, μέλος Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών
41. Φέτση Όλγα, ιδιωτική υπάλληλος, μέλος Συνέλευσης 8ης Μάρτη
42. Χατζάκης Νικόλαος, μηχανολόγος μηχανικός, μέλος Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών
43. Χριστοπούλου Ελένη, υπάλληλος Δήμου Καλλιθέας, συνδικαλίστρια, μέλος Συνέλευσης 8 Μάρτη
44. Χρυσίδου Σοφία (Σόνια), εργάτρια
Υποψήφιες/οι για την 1η Κοινότητα (Κέντρο):

1. Βανδώρου Λήδα, οικονομολόγος, μέλος Εργατικής Λέσχης Καλλιθέας
2. Βλαχόπουλος Φώτιος, φοιτητής
3. Βρακά Βικτώρια, μεταπτυχιακή φοιτήτρια, μέλος Απεργιακής 8ης Μάρτη
4. Καραπέτης Χρήστος, γεωπόνος
5. Κουτσή Αναστασία, δημόσιος υπάλληλος
6. Κωνσταντίνου Αρετή, φοιτήτρια
7. Μακρή Ευσταθία, ιδιωτική υπάλληλος
8. Μπακάλη Καλλιόπη, συνταξιούχος
9. Νικολοπούλου Μυρσίνη, φοιτήτρια
10. Παντελέου Ελένη, ψυχολόγος
11. Παπαδόπουλος Νικηφόρος, επικουρικός υπάλληλος
12. Συργιαννίδης Αναστάσιος, βιολόγος, μέλος του Συλλόγου Ποντίων Αργοναύται – Κομνηνοί
13. Τσιμπλούλη Αγγελική, ιδιωτική υπάλληλος
Υποψήφιες/οι για την 3η Κοινότητα (Βόρεια Καλλιθέα):

1. Γρούτσου Αργυρώ, οικιακά
2. Δασκαλάκη Κωνσταντίνα, συνταξιούχος καθηγήτρια
3. Θεοδωρίδης Αλέξανδρος, εκπαιδευτικός θεατρικής αγωγής
4. Καθοπούλη Αγγελική – Υπατία, ιδιωτική υπάλληλος
5. Καλλέργη Μαρία, ιδιωτική υπάλληλος
6. Καραπέτη Αικατερίνη, φυσικός, ιδιωτική υπάλληλος
7. Κωνστάντιου Φαίδρα, δικηγόρος
8. Λούβρου Ιωάννα, βιολόγος
9. Μπολτσής Έκτορας, αρχιτέκτονας μηχανικός
10. Παπαβασιλείου Αναστασία, δασκάλα γιόγκα
11. Παυλοπούλου Αικατερίνη, οικιακά
12. Φριλίγκος Βασίλειος, φοιτητής

0ΥποστηρικτέςΚάντε Like

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΡΘΡΑ ΑΠΟ ΣΥΝΤΑΚΤΗ

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ

ΔΗΜΟΦΙΛΗ